Přihlášení do e-mailu

Už. jméno:
Heslo:
.-
Přihlášení pro zákazníky:
Už. jméno:
Heslo:

Co je VoIP ?
VoIP je zkratka pro „Voice over Internet Protocol“ jinými slovy přenos hlasu přes internet. Pokud tedy máte možnost připojení k internetu, můžete VoIP využívat bez ohledu na tom, zda jste vlastníky klasické pevné linky. Velkou výhodou je, že nejste vázáni žádným měsíčním paušálem a platíte pouze to, co skutečně provoláte. Tak jak to znáte ze zkušenosti z kreditních služeb mobilních operátorů. Výhodné jsou především hovory na pevnou linku a do zahraničí. Proč tedy platit obrovské peníze za dálkové hovory, když se pomocí Internetu můžete dovolat třeba na druhou stranu zeměkoule za cenu několika desítek haléřů.

Co je k tomu potřeba ?
Pokud si budete chtít pořídit službu VoIP, musíte mít především kvalitní internetové připojení. Nejdůležitějším parametrem není rychlost přípojky, ale kvalita spoje. Proto je upřednostňováno připojení v pásmu 5GHz, které splňuje tyto požadavky.
Nyní máte dvě možnosti. Pokud vlastníte analogový telefon můžete ho nadále požívat v kombinaci s převodníkem digital – analog (cena cca 1500 Kč). Druhou možností je koupě nového digitálního telefonu, který je pro toto využití uzpůsoben. Po připojení k internetu a nastavení můžete přístroj plně využívat (cena dle typu 1000 – 5000Kč ). Pro uživatele, kteří používají telefon velmi často, je lepší na výběru přístroje nešetřit a investovat do kvalitního zařízení, které má mnoho užitečných funkcí. Na druhou stranu těm, kteří vědí, že budou tuto službu využívat jen občas stačí levnější přístroj.

Ceník hovorů..

Název Špička Mimo
V síti FCom a partnerské sítě ZDARMA ZDARMA
Volání O2 pevná linka celá ČR 0.69 0.49
Volání ostatní OP pevná linka ČR 0.69 0.49
Volání na mobilní čísla celá ČR 1,9 1,9
Evropa – Slovensko (pevné) 0,62 – 0,90 0,62 – 0,90
-          cena za minutu hovoru v Kč, tarifikace po sekundách, cena s DPH

.

Partnerskými sítěmi se rozumí – sítě sdružení CESNET, z. s. p. o., síť ERI VoIP společnosti Český bezdrát s.r.o., síť VašeSíť.cz společnosti LAM plus, s. r. o., síť VoIPEX společnosti IPEX a.s., síť 802.VOX společnosti MATTES AD, spol. s r.o., Cetel, Korlea technology.